Venujme dotazník aj náčelníkovi MsP v Sabinove

Autor: Peter Sekerák | 9.5.2013 o 0:45 | (upravené 9.5.2013 o 1:46) Karma článku: 9,58 | Prečítané:  1120x

V poslednom čase som si začal viac všímať webovú stránku mesta Sabinov. S úsmevom na tvári som sledoval, ako sa po kritike náčelníka MsP v Sabinove Ľubomíra Semaníka, na nej začali objavovať príspevky, kde mestská polícia ( MsP ) upozorňuje na nelegálne skládky, či radí mladým cyklistom, ktorým v doterajšej histórii nemala potrebu radiť nikdy..., či najnovšie po usilovnom prehrabávaní sa internetom sa tam nakopíroval aj článok, ktorý určite nejedného občana chytí za srdce, v ktorom naša široko-spektrálna MsP radí rodičom, ako chrániť deti pred nebezpečnými známosťami z internetu, ako si budovať dôveru, či zdravý sexuálny život.. Vážne milé slová od inštitúcie, ktorá sama by potrebovala v mnohom z tohto poradiť..

Možno by bolo zaujímavejšie zobrať si príklad od náčelníka MsP v Prešove, ktorý na mestskej stránke zverejnil podrobnú správu o činnosti Mestskej polície v Prešove za rok 2012 a zverejniť aj správu o činnosti tej našej MsP. Len tu by sa muselo obrátiť gardé a musel by poradiť niekto nášmu ctihodnému náčelníkovi pánovi Semaníkovi, ako sa taká správa dá do PC vopchať, či v akej podobe ju zverejniť, aby nedošlo k tomu, že by táto bola podrobená kritike ako nereálna.., či podobajúca sa tým z predošlých rokov.., alebo ako sa vyhnúť tomu, aby sa až podozrivo nezhodovala s nejakou z iného mesta zverejnenou na internete....? Možno by bolo zaujímavejšie zverejniť nejaké stanovisko pána náčelníka k tomu, ako myslel to úprimné, milé až srdečné gesto k občanom mesta, aj k jeho návštevníkom, keď sa rozhodol, že aj on prispeje svojou troškou do mestského rozpočtu a naplánoval sumu, ktorá bude vyzbieraná Mestskou políciou v priestupkovom konaní v roku 2013 na 7500 €.

No, ale nie o tom som chcel, takže vráťme sa k mestskej stránke. Ak doteraz mala skôr informatívny charakter, najnovšie sa na nej objavilo niečo, čo by sa dalo vnímať ako dobrý úmysel zapojiť občanov mesta do vecí, ktoré sú, alebo budú súčasťou ich každodenného života a dať im možnosť o niečom rozhodovať, alebo lepšie povedané mať pocit, že rozhodujú, lebo nakoniec hradní páni aj tak rozhodnú ako budú chcieť...Objavil sa tam dotazník, ktorým chce mestský úrad v Sabinove získať názory a postoje občanov mesta k plánovaným zmenám , ktoré sa týkajú parkovania v centre mesta, jeho spoplatnenia atď. Kvitujem takúto formu a navrhujem urobiť z toho pravidelnú tradíciu, urobme z občanov mesta poradný orgán, pýtajme sa na ich názory, zapájajme ich do rozhodnutí, ktoré sa ich týkajú, počúvajme ich a spomeňme si na nich častejšie ako len v tých smiešnych 4 ročných, guľášových intervaloch... Takéto dotazníky môžu veľa napovedať, hlavne ak sú anonymné a ľudia sa nemusia báť úprimne vyjadriť svoj názor..

Tu si dovolím mestskému úradu v Sabinove, našej ctenej mestskej rade a v neposlednom rade aj naším plnohodnotným a slobodne zmýšľajúcim 17 poslancom navrhnúť dotazník o spokojnosti občanov s vedením a stavom mestskej polície v Sabinove. Pracovne si ho nazvime : „ Dotazník o náčelníkovi MsP v Sabinove a o jeho prínose pre mesto." A ak môžem, navrhol by som otázky v tomto znení :

 

1.  Myslíte si, že má MsP, ktorej náčelník sám preukázateľne a beztrestne porušuje dopravné predpisy, morálne právo za rovnaké porušenia pokutovať  Vás, ako občanov mesta ?

2.  Uvítali by ste, ak by ste v prípade potreby aj vy, ako občania mesta mohli, rovnako ako pán náčelník, použiť služobné auto MsP ( samozrejme na náklady mesta ) na prevoz zemiakov, rodinných príslušníkov, svadobných hostí, alebo pre rôzne iné súkromné účely ?

3.  Myslíte si, že na pána náčelníka, ako na človeka vo verejnej funkcii, by sa mal vzťahovať rovnaký meter ako na Vás obyčajných smrteľníkov, alebo nejaké to falšovanie dochádzky podriadených, či svojvoľné si skracovanie pracovnej doby o niekoľko hodín by ste ešte vedeli tolerovať ?

4.  Myslíte si, že náčelník MsP by už mal konečne po rokoch platnosti zákona na ochranu nefajčiarov, začať tento rešpektovať a prestať ho spolu so svojimi kumpánmi v priestoroch mestskej polície niekoľko hodín denne porušovať ?

5.  Súhlasíte s tým, aby ctihodný pán náčelník svojich podriadených, ktorí v sebe nájdu tú drzosť a dovolia si poukázať na jeho prehrešky, občas preventívne a v záujme „dobrej veci" fyzicky napadol ?

6.  Ste spokojný s tým, že Vaše mesto v médiach reprezentuje človek s takýmto „ľudským" prejavom ?

7.  Súhlasíte s tým, aby vo Vašom meste predstavoval zákon človek, ktorému na morálnom kredite a vierohodnosti uberá fakt, že je v zväzkoch ŠTB vedený ako AGENT, pod krycím menom Zoly ?  http://www.upn.gov.sk/vkr/zobraz.php?kniha=4&strana=76&zaznam=2545

8.  Uvítali by ste, keby náčelník MsP, zodpovedný za kamerový systém v meste (za desiatky tisíc EUR ), dal konečne tomuto status, ktorý mu za tie peniaze prináleží ?

9.  Ak by sa pán náčelník rozhodol prižmúriť očko a vyčleniť nejaké hodiny v týždni, pre verejnosť túžiacu zúčastniť sa exkurzie pri kamerovom systéme, využili by ste to ?

10. Sľub, ktorý skladali náčelník MsP (zákon č. 564/1991 Zb. o obecnej polícii) a poslanci, ktorí nad ním držia ochrannú ruku (zákon č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení), by mal byť pre ich konanie záväzným, alebo je to iba folklór pre pobavenie zúčastnených ?

11. Myslíte si, že 160 000 EUR ročne, by sa dalo vynaložiť aj zmysluplnejšie, ako investovať ich do činnosti polície, ktorá pod vedením terajšieho náčelníka sa často prezentuje smiešne až impotentne ?

12. Je podľa Vás najvyšší čas, aby bol náčelník Mestskej polície v Sabinove odvolaný z funkcie a nahradený vzdelaným človekom, ktorý si bude svoju funkciu zastávať odborne, profesionálne a v súlade so zákonom, morálkou a dobrými mravmi ?

13. Vy, ktorí ste na otázku číslo 12. odpovedali záporne, napíšte prosím v akom príbuzenskom vzťahu s pánom náčelníkom ste, aké väzby Vás s ním spájajú, a keďže je tento dotazník anonymný, nebojte sa napísať aj to, čo pán náčelník na Vás vie, že ste sa báli odpovedať kladne.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Možno to zle vidím; možno Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky alebo prehnane.

DOMOV

Danko zatiaľ nepovedal, ako ďalej, krízu budú riešiť v piatok

SMS-kou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

KOMENTÁRE

SNS neodíde. Nikto na ňu nečaká

V prípade predčasných volieb by sa SNS nemuselo dostať do vlády.


Už ste čítali?